Rugpjūtis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Suspaustu oru varomas krosinukas O2 PURSUIT (video)

2012 02 29 | Autorius - Andrius

Šiandien motociklų rinkoje populiariausi motociklai su vidaus degimo varikliais. Greitai populiarėja ir stipriai tobulėjantys elektriniai motociklai, deja rinka jiems plečiasi gan lėtai dėl elektrinių elementų, kuriuos reikia sąlyginai ilgai krauti ir jie yra brangūs. Bet ar kada pagalvojote, kad egzistuoja dar kita alternatyva?

Tai prisiminęs dizaino studentas Dean Bensread iš Australijos pradėjo įgyvendinti savo idėją – suspaustu oru, tiekiamu iš nardymo baliono, varomą krosinį motociklą. Pati idėja gan paprasta – pakabai, važiuoklei ir rėmui panaudojamas Yamaha WR250R motociklas, jame išimamos visos nereikalingos detalės, tokios kaip variklis, elektronika, išmetimo sistema bei kuro padavimo sistema ir tuščioje erdvėje sumontuojamas oro balionas. Galią i galinį ratą perduoda suspaustu oru varomas DIPIETRO variklis.

Kyla klausimas – jei viskas taip paprasta, kodėl suspaustu oru varomą transportą kuria tik pavieniai entuziastai, bet apie jokius bandymus neprabyla didieji gamintojai? Deja, suslėgto oro trūkumų daugiau, nei privalumų. Pirma – oro balionas sunkus ir ganėtinai didelis, todėl sudėtinga suprojektuoti išvaizdų ir kompaktišką motociklą pagal šiandien keliamus reikalavimus šiam transportui. Antra bėda – energijos šaltinio autonomija ir saugumas. To paties tūrio oro baliono energetinė talpa maždaug penkis kartus mažesnė, nei dabartinių elektrinių motociklų elementai, todėl suspaustu oru varomam motociklui reiks penkis kartus dažniau ieškoti kompresoriaus, nei elektriniam rozetės. Na o pažeidus tokį suspausto oro balioną vairuotojui turbūt nepadėtų ir šalmas.

Kaip ten bebūtų yra ir geroji alternatyvos pusė – suprojektuota viskas labai paprastai, su minimaliu skaičiumi judančių detalių, todėl prižiūrėti ir eksploatuoti tokį motociklą itin pigu. Su galingu kompresoriumi “įkrauti” oro balioną užtruktų vos keletą sekundžių, o ne valandas sėdint prie elektros rozetės. Na o į aplinką neišmetama jokių taršalų ir motociklas itin tylus.

http://www.youtube.com/watch?v=_ZXVH-r684o&list=UUEKZW4evMUHWY4ygI9V54Yg&index=6
Kategorija : Inovacijos / Užsienyje
Reitingas: 5.00 (Įvertino 4)

Komentarai:
ERIKUTE 2013 02 6 | 17:13

Man patinka su mocu. Labai i domu.


Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: