Sausis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Sugrįžimas į Kačerginę arba saldi ateitis

2011 09 4 | Autorius - Saimonas

Straipsnis galėjo vadintis „Revanšas“, kas daug labiau glostytų savimeilę šių eilučių autoriui, po pernykščių maudynių Kačerginės trasos upelyje. Bet negi galvosi tik apie save? Ir pagrindo nėra, ir šis užvadinimas nei kiek ne iš piršto laužtas. Skelbiu iškart: visų laikų geriausias LT plento žiedinių lenktynių lenktynininkas Šarūnas Pladas užsibrėžė rimtą tikslą išplaukti į plačiuosius vandenis ir bandys startuoti asfalto žiedinių lenktynių pasaulio čempionate supersport klasėje, kur varžomasi jaunaisiais litrų broliukais – šešišimtukais. Linkiu visiems fanams ir prijaučiantiems prisidėti prie šio LT motosportui svarbaus įvykio visais įmanomais būdais: pirkit Šarūno marškinėlius (jau prekyboje pas www.dolcemoto.lt), atvažiuokit į jo treniruotes, arba paskolinkit man, aš perduosiu Šarūnui, pažadu.

Apie tai dar bus prirašyta, todėl grįžtam į 08 28 šeštadienio neaiškios paskirties sportininkų, blogo maisto ir visada gero oro Kačerginės festivalį. Motociklą sudaužiau dar pernai, naujo neįsigijau, kartais pasivėžindavau skolintu, priešpaskutines treniruotes galima sakyt praleidau, o į pabaigą dar ir užlijo. Iš vakaro skambinu žiedo guru Šarūnui: „-Pagelbėsi? -Taip“ Šaras kaip visad nedaugiažodžiauja, „vajėzau, iš kur toks gerumas?“ tyliai pamanau, „kada išjudam? –Dešimtą“.

Atvažiuojam, o trasa net zvimbia nuo važiuotojų. Aha… Puolam statyt palapines, nešti mantą, visi zvimbia toliau. Širdy darosi neramu, taigi į trasą norisi! Pagaliau! Lekiu kaip akis išdegęs, po to užvažiavimą pakartoju. Jau reikia registracijos procedūras atlikinėt, apsižiūriu: yra latvių, estų – gerai, bus įdomiau važiuot. Kol susimontuoju padangas, praeina manoji kvalifikacija, ką daryt? Primoku ir važiuoju klase aukščiau. Tokių atsiranda dar keli. Glaustai laike sudėliotos procedūros, suspėti nelengva. O jeigu lietus? Pastarąjį lenktynių dienai pranašauja visi Šulijos sekėjai, Šarūnas sako, kad nepamena, kada paskutinį kartą važiavo šlapioj Kačergoj. Vienas – nulis Šarūno naudai. Po vakarinės pirties, kurią organizatoriai užkaitė dalyviams tiesiai trasoje, apie šlapius užvažiavimus galėjau tik svajoti, deja teks važiuot iš visų jėgų. Bet kurgi jos? Kažkaip smarkiai apmažėjo iš po vakar. Nieks neminėjo, kad atsargų tik dienai, oi, jau tas ofisinis darbo režimas. Išaušęs sekmadienis – nacionalinė motolenktynių diena. Startus pradeda pretendentai, kurių pasirodymas šiemet pranoksta aukštesnės klasės (Rookie arba „B“) rezultatą. Akivaizdus įrodymas,kad galinčių važiuoti yra, tereikia noro ir galimybių, o jie nepaskutinėj vietoj. Gilinantis, galima paminėti keletą niuansų apie rezultatų nepastovumą, kaštus, traumas, koncentruotą norą ir Kačerginės, kaip trasos ypatumus (kai kurie būna greiti tik čia, ypač tai pasakytina apie iš gatvės atėjusius važiuotojus). Tačiau gerai, kad jie yra. Pasirodymui ruošiasi Rookie 600. Startuoju pirmas, bet džiaugsmas važiuoti pirmu numeriu tetrunka vieną ratą. Ilgai ir beveik sėkmingai kovoju dėl trečios vietos, bet jėgos apleidžia. Tenka užleist vietą jaunesniems. Kad pasikelt tonusą užsiregistruoju į Supersport 600 užvažiavimą, būtinai reik kuo daugiau ratų koviniu režimu prasukt, kai vieną kartą per metus į varžybas išvažiuoji. Rookie 1000 starte turime metų sensaciją. Pagaliau LT moto žiede atsirado dar vienas sportininkas be Šarūno Plado. Tai Vitas Lopinys (startinis nr.72). Visą sezoną sistemingai treniravęsis ir gerinęs rezultatus, Vitas pasirodymą baigia pirmoje vietoje su įspūdingu 1.12 min. rato įveikimo laiku. Sveikiname Vitą! Supersport/Superbike starte jau nebepavyksta pajuokaut – litrai startuoja susikaupę ir lenktynės praeina smagiu tempu.

Šarūnas Pladas demonstruodamas savo nepralenkiamumą vidury varžybų eigos sustoja remonto zonoj, kur jį aprengia busimąjį pasaulio čempionato dalyvavimą reklamuojančiais marškinėliais ir Šarūnas ramiausiai pasiekia finišą. Žinoma pirmas. Nuolat stebiu savo paties nuovargį, tačiau mano nuostabai, papildomus 16 ratų atlaikau normaliai. Taigi iš viso įveikti 28 Kačerginės ratai, už ištvermę užkabinamas paguodos medalis ir visi, kupini emocijų, dar ilgai nesikraunam mantos.

Visus kviečiu į Rugsėjo 17 dieną Dolcemoto organizuojamą trackday’jų, nes tokio pobūdžio, rimtumo, pasiruošimo, bei tokių trenerių daugiau niekur nerasite. Visi į Kačerginę!

Straipsnis iš motoakademija.lt

Kategorija : Lietuvoje / Moto sportas / Renginiai / Skaitytojų / Visos naujienos / Žiediniai
Reitingas: 4.67 (Įvertino 9)

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: