Lapkritis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Su azartu keliaukime po Lietuvą – MOTOTURIZMO RALIS 2011

2011 08 9 | Autorius - Dovilė

Rugpjūčio 27-28 dienomis vyks pirmasis Lietuvoje nuotykinis žygis-žaidimas MOTOTURIZMO RALIS 2011. Renginį organizuoja Motociklų turizmo komisija, priklausanti Lietuvos motociklų sporto federacijai (LMSF).

Į žygį-žaidimą MOTOTURIZMO RALIS 2011 kviečiami dalyvauti visi Lietuvos bei užsienio motociklininkai.

„Kviečiame visus, vairuojančius motociklą ir turinčius galiojantį Lietuvoje A kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Ir visai nesvarbu, kuo važinėjate – sportiniu, eduro ar klasikiniu. Galite dalyvauti net ir su motoroleriu“, – entuziastingai keliauti kvietė renginio sumanytojas Paulius Albertavičius.

MOTOTURIZMO RALIS 2011 dalyvių laukia išskirtinis Lietuvos objektų sąrašas su gamtos, istoriniais bei kultūriniais objektais, kuriuose dar šiandien gyvena vaiduokliai ir nutiesti požeminiai keliai, žmonių kankinimo kambariai ir dejonės. Įspūdžių netrūks net ir visko mačiusiems –  žygio-žaidimo objektai leis pasilinksminti adrenalino bei gero juoko dozės trokštantiems.

„Didžioji dalis lankytinų vietų yra parinkta taip, kad jas pasiekti būtų galima asfaltuotu keliu. Renginys bus įdomus ir prieinamas visiems turintiems gatvėms skirtus motociklus. “ – kolegai Pauliui antrino Motociklų turizmo komisijos pirmininkas Dmitrijus Rittschik, –  Keliai, vedantys prie lankytinų objektų, gali būti ir neasfaltuoti. Už tokių objektų aplankymą komanda gaus daugiau taškų.“

Kiekviena motociklininkų komanda savo žygio-žaidimo maršrutą per organizatorių pateiktus objektus pasirinks pati. Ir keliaus tik į tuos Lietuvos kampelius, į kuriuos bus smalsu ir įdomu patiems.

„Meskite iššūkį kolegoms mototuristams. Ir parodykite, kaip mokate planuoti kelionę! Kokią turite neįveikiamą komandą! O gal palaikančią šeimą?! Keliaukime ir su azartu pažinkime Lietuvą!“ – ragino P.Albertavičius.

Į renginį kviečiami ne tik motociklininkai, bet taip pat dalyvių šeimos nariai, draugai ir visi kiti šiam žaidimui ir motocikliniam turizmui neabejingi žmonės, norintys nuotaikingai praleisti laiką mototuristų kempinge, palaikyti dalyvius ar sudalyvauti konkurse tarp palaikymo komandų bei kartu su dalyviais pabūti emocijų sūkuryje.

http://www.youtube.com/watch?v=cTLFp2PED3w&feature=player_embedded

Daugiau išsamesnės informacijos apie MOTOTURIZMO RALIS 2011 rasite tinklalapyje www.endurolithuania.com

Dalyvių registracija - http://www.endurolithuania.com/lt/rally/register

Žygio-žaidimo reglamentas ir eiga - http://www.endurolithuania.com/lt/rally/rally-ii

F.A.Q. (D.U.K.)

1. Kas yra „Mototurizmo Ralis“?

„Mototurizmo Ralis“ tai pramoginio (nuotykinio) pobūdžio žaidimas skirtas bet kurio tipo motociklo vairuotojams mėgstantiems „turistauti“.

2. Ką reiškia  renginys skirtas „bet kurio tipo motociklo vairuotojams“?

Tai reiškia, kad didžioji dalis lankytinų vietų yra parinkta taip, kad jas pasiekti galima būtų asfaltuotu keliu. Renginys bus įdomus visiems turintiems gatvėms skirtus motociklus.

3. Koks yra „Mototurizmo Ralio“ tikslas?

„Mototurizmo Ralio“ tikslas – aktyviai ir įdomiai pralesti savaitgalį vairuojant motociklą ir lankant pažintines vietas Lietuvos Respublikos teritorijoje.

4. Kas gali dalyvauti „Mototurizmo Ralio“ žaidime?

Žaidime gali dalyvauti bet kas, turintis galiojanti Lietuvoje A kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

5. Kaip galima būtu užsiregistruoti dalyvavimui?

Užsiregistruoti dalyvavimui Jūs galite čia: http://www.endurolithuania.com/lt/rally/register.

6. Kokio tipo keliuose vyks Mototurizmo ralis?

Kiekviena komanda pati pasirenka maršrutą. Keliai, vedantys prie lankytinų objektų, gali būti ir neasfaltuoti. Už sunkiau pasiekiamų objektų aplankymą Jūs gausite daugiau taškų.

7. Kiek gali būti dalyvių vienoje komandoje?

Vienoje komandoje privalo būti nemažiau dviejų bet ne daugiau penkių dalyvių. Tas yra privaloma saugumo sumetimais.

8. Ar galiu važiuoti motociklų dviese?

Taip galite, tačiau tai nesuteiks Jums papildomu taškų, kita vertus Jūsų keleivė galės dalyvauti antros dienos specialiose varžybose.

Svarbu! Du žmonės ant vieno motociklo nėra priliginami komandai, komandos sudėtyje turi būti nemažiau dviejų motociklų.

9. Kas atsitiks su komanda jei joje (dėl techninių ar kitokių priežasčių) liks tik vienas dalyvis?

Komanda jau nebegalės pretenduoti į prizines vietas, nes jos komandinis dalyvavimas jau pasibaigė. Tačiau atvykus į Finišą-Mototuristų kempingą likęs komandos dalyvis gaus dalyvavimą ralyje patvirtinantį dokumentą, bei galės dalyvauti antros dienos specialiose rungtyse.

10. “Anksčiau nesinaudojau GPS įrenginio važiuojant motociklu, o „Mototurizmo ralio“ taisyklės reikalauja jį visą laiką laikyti įjungtu. Žaidimas truks apie 11 valandų, o GPS baterija laiko tik 2,5 valandos. Kaip išspręsti šią problemą?

Žaidimo taisyklės reikalauja, kad visos kelionės metu bent vienas GPS įrenginys butu įjungtas ir fiksuotų maršrutą bei greitį. Todėl prieš dalyvaujant žaidime savo motocikle Jus turite įsidiegti atitinkama elektros šaltinio lizdą (lizdas su guminiu apsauginiu dangčiu kainuoja 15-20 litų, montavimas servise apie 30 litų).”

11. Ar galiu dalyvauti „Mototurizmo Ralyje“ važiuojant motoroleriu?

Galite, tačiau motoroleris turi turėti galiojanti techninį pasą bei valstybinį numerį, o Jus turite turėti Lietuvoje galiojanti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

12. Kokios yra žaidimo dalyvių klasės?

Turint omeny, kad šis renginys skirtas bet kuriuo tipo motociklams bei yra susietas su turizmu, taigi yra išskirtos tik dvi klasės: „Šeimininkai“ (Lietuvoje gyvenantys dalyviai) ir „Svečiai“(Užsieniečiai). Jei komandoje yra bent vienas Lietuvoje gyvenantis pilietis, komanda yra priskiriama prie „Šeimininkų“ klasės.

13. Kas atsako už dalyvių saugumą?

Šis renginys nėra lenktynės. Jūs galite laimėti, jei geriau pasiruošite, pasirinksite efektyvesnį maršrutą ir be klaidų jį įveiksite. Greitis žaidimo metu ribojamas, visi dalyviai privalo laikytis KET (Lietuvos Respublikos Kelių eismo taisyklių). Kiekvienas dalyvis už savo ir kitų eismo dalyvių saugumą atsako pats.

14. Kokius veiksmus reikią atlikti „Mototurizmo Ralio“ metu?

Šeštadienio rytą aštuntą valandą gavus lankomų vietų sąrašą (bus paskelbtas internete) reikia išvykti iš išvykimo taško (bet kuris taškas Lietuvos teritorijoje) ir iki 19 valandos – pasiekti Finišą-Mototuristų kempingą – Keliakiemio kaime, Vievio sen., Elektrėnų sav., kelionės metu aplankant kuo daugiau užduočių žurnale paskelbtų lankytinų vietų.

15. Koks yra „Mototurizmo Ralio“ puslapyje paskelbtų lankytinų vietų aplankymo tikslas?

Aplankant paminėtas vietas ir jas užfiksavus (savo komandos draugus lankytinos vietos fone), komandai yra priskiriami taškai, kurių skaičiavimas ir laimėtojų paskelbimas vyks vakare – susirinkimo taške.

16. Ar už visas lankytinas vietas balai bus priskaičiuojami vienodai?

Už pagrindinių lankytinų vietų aplankymą bus priskiriama 100 taškų, už sunkiai pasiekiamų – 150, o už ekstremalius – 200 taškų.

17. Kuo skiriasi „pagrindiniai“, „sunkiai pasiekiami“ ir „ekstremalus taškai“?

„Pagrindiniai“ yra tie taškai, kuriuos galima pasiekti pakankamai nesunkiai, asfaltuotu keliu, be to jie bus išdėstyti netoli nuo kelio.

„Sunkiai pasiekiami“ yra tie, kuriuos pasiekti reikia pridėti tam tikrų pastangų: pvz. nulipti nuo motociklo ir pakilti į kalną pėsčiomis, arba tam, kad jį nufotografuoti reikės pravažiuoti gruntiniu keliu.

„Ekstremalus“ – tai labai daug laiko reikalaujantis taškai.

Bet kuriuo atvejų „Mototurizmo Ralis“ yra pramoginio pobūdžio renginys, todėl jame nebus jokių ekstra sugebėjimų reikalaujančių kliučių (pvz. pelkyno kirtimas ar panašiai).

18. Už ką dar yra priskaičiuojami taškai ?

Taškai bus priskaičiuojami už pravažiuotus kilometrus.

19. Ar aš galiu tik važiuoti ir nerinkti balus už lankytinų vietų fotografavimą?

Šis renginys yra skirtas Lietuvos gamtos, kultūros, etnografijos bei architektūros pažinimui, todėl tam yra skirtas didžiausias dėmėsys. Kita vertus, Jus galite pasirinkti ir „tik kilometrų rinkimo“ taktiką, tačiau Jums vis tiek reikės įvykdyti minimalų reikalavimą: keturių taškų (po vieną iš kiekvienos kategorijos) aplankymą. Nufotografavus juos, toliau galėsite rinkti taškus už pravažiuotus kilometrus, tačiau neviršykite greičio, nes busite nubausti baudos taškais.

20. Ką dar turėčiau daugiau padaryti, kad gauti papildomų taškų ?

Surinkti vienos kategorijos iš 10 net 8 objektus. Tokiu atveju gausi 100 papildomų taškų dovanų. Kiekviena kategorija turi lygiai po 10 objektų.

21. Kokios yra tos lankytinu vietų kategorijos?

Kategorijos bus keturios: architektūriniai, gamtos, istorinio paveldo ir nuotykiniai. Kiekvienoje iš pateiktų kategorijų bus taškai įvairių aukščiau minėtų klasių: „pagrindiniai“, „sunkiai pasiekiami“ ir „ekstremalus“.

22. Kokių formatu bus paskelbtas lankomų vietų sąrašas?

Šeštadienio ryto aštuntą valandą bus paskelbtas Lietuvos teritorijos žemėlapis (brėžinys), kitaip vadinamas užduočių žurnalas, kuriame bus pažymėti visi žaidime dalyvaujantis lankytini taškai, taipogi bus pridėtas sąrašas su atitinkamų taškų nuotraukomis, koordinatėmis ir aprašymu.

23. Ar galėčiau susipažinti su kelionės dokumentų (taškų sąrašu, Užduočių žurnalu) pavyzdžiais iš anksto?

Taip, likus kelioms savaitėms iki žaidimo pradžios bus pateiktas bandomasis užduočių žurnalas per viešą  žaidimo puslapį: www.endurolithuania.com

24. Ką aš turiu atlikti prieš dalyvaujant renginyje?

Įdėmiai perskaityti Reglamentą: http://www.endurolithuania.com/lt/rally/rally-ii

Užsiregistruoti renginiui oficialiajame renginio puslapyje: www.endurolithuania.com

Sumokėti startinį mokestį išraše, kurį gausite el.paštu iš karto po registracijos.

Susitvarkyti apgyvendinimo klausimą (informacija rasite: www.endurolithuania.com ).

Laikytis „Mototurizmo Ralio“ renginio taisyklių.

25. Aš atvykstu dalyvauti iš užsienio, kaip aš galiu užsiregistruoti ir sumokėti starto įnašą?

Užsiregistravus iškarto kreipkitės į organizatorius, mes suteiksime Jums kitas galimybes sumokėti starto įnašą.

26. Aš atvykstu dalyvauti iš užsienio, kada man geriau atvykti? Ar organizatoriai padės man rasti nakvynė?

Geriau atvykti nors dieną prieš startą (rugpjūčio 26). Organizatoriai padės surasti nakvynę, kreipkitės į juos iškart užsiregistravęs.

27. Kokius veiksmus turiu atlikti kelionės metu?

Visos kelionės metu turėti įjungtą renginio reglamentą atitinkantį GPS navigatorių.

Lankyti ir fotografuoti kelionių žurnale pateiktus objektus.

Neviršyti leistino greičio bei nepažeisti KET taisyklių.

28. Kas įvyks Finiše?

Į Finišą-Mototuristų kempingą šeštadienio vakare (iki 19:00 valandos) suvažiuos visi renginio dalyviai. Komisijos nariai patikrins vairuotojų dokumentus, užduočių žurnalą, GPS rodmenys ir t.t. ir paskelbs renginio laimėtojus bei suteiks apdovanojimus.

29. Kas vyks po apdovanojimų įteikimo?

Pasibaigus oficialiai renginio daliai visi dalyviai galės mėgautis gera kompanija, valgiu bei alumi. O taip pat bus geriausių žaidimo nuotraukų peržiūra bei vakaronė su muzika. Vėliau, dalyviai galės likti nakvynei arba bus nugabenti į iš anksto užregistruotus viešbučius.

30. Aš noriu dalyvauti, bet nerandu partnerio sudaryti komanda. Ar galima man padėti surasti partnerį?

Dalyvaukite mūsų forume (http://www.endurolithuania.com/lt/rally/rally-ii), parašykite, kad ieškotės partnerio.

31. Kokie yra nakvynės pasirinkimo variantai?

Visiems dalyviams yra suteikiama vieta Mototuristų kempinge palapinei statyti. Į startinį mokestį įeina vanduo, malkos, grilius ir t.t.

Esant poreikiu galite užsisakyti viešbučio kambarį, kambarį kaimo sodyboje, arba pargabenimą į Vilnių. Visi papildomi užsakymai yra atliekami iš anksto ir suderinami su organizatoriais.

32. Ar mano šeima, draugai galėtų atvykti ir pasilikti nakvynei?

Taip, Jūsų šeima gali atvykti pradedant nuo šeštadienio 15:00 valandos. Jiems bus suteikta vieta palapinei bei automobiliui pastatyti, tačiau kiekvienam žmogui (įskaitant vyresnius nei 12 metų vaikus) nakvynė teritorijoje kainuos 7 Litus.

33. Ar mano šeima, draugai galėtų atvykti į antros dienos renginį?

Taip. Jūsų šeima galės atvykti „pasirgti“ antros dienos varžybose. Šis dalyvavimas bus nemokamas.

34. Kur vyks antros dienos varžybos?

Antros dienos varžybos vyks Mototuristų kempinge. Stebėti teritorijoje esančias nuorodas.

Nuoroda į maps.lt.

35. Kokia infrastruktūra bus Mototurustų kempinge?

Kempingas yra ant ežero kranto, taigi norintys galės išsimaudyti. Taipogi bus įrengti bio tualetai. Bus suteiktas geriamas vanduo, malkos, žarijos, grilius. Už papildomą mokestį aludariai siūlys alų, o maitinimo įstaigos atstovai – maitins. Dalyvių motociklams bus skirta specialus aptvaras elementariam saugumui užtikrinti.

Kategorija : Enduro / Lietuvoje / Moto kelionės / Renginiai
Reitingas: 5.00 (Įvertino 4)

Komentarai:
Petriukas 2011 08 10 | 7:14

ghm. Man turizmas su sportu niekaip nesisieja. O cia bandomos padaryti kazkokios varzybos, net su startiniais mokesciais. Labai jau primena enduro klubo renginius. Gal dar ir LMSF licenzijos reikia? :D


Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: