Vasaris 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Šlovė Kačerginei arba kas upelyje gyvena? (foto, įspūdžiai)

2010 09 1 | Autorius - Mindaugas Šimėnas

Kartą metuose ir lazda iššauna (liaudies patarlė, gal net lietuvių), arba šiųmetinė Lietuvos žiedininkų Meka netikėtai parodė charakterį ir smarkiai treptelėjo koja, primindama, kad plento motosportas dar nenugyveno to, kas jam priklauso, kad būtų išbrauktas iš dėmesio vertų. Ar verta? Jei esat bent Deltos, ar eilinės pirdos gazą sukinėjęs, kol jos šeimininkas pirko alų Lukoile – verta. Šaltagalvių išgirta, ir apkeiksnota visų likusių, tačiau visada su derama pagarba ir nuostaba tariamo pavadinimo savininkė Kačerga širdy gyva ir jauna. Kiekvienas britvininkas, tariantis, kad gatvėj jau pasiekė ribą, kai greičiau nebėra kur, suka besikalantį ūsą Kačergos pusėn su ambicijom pasirodyt ir noru gauti krikštą. „Koks dar Aukštadvaris, aš gi Kačergon važiuoju!“ Natūrali atranka galioja ir čia, krikštas netrunka ateit/įvykt,  išlieka stipriausi, kuriuos kartą metuose LMSF (yra tokia federacija) teikiasi parodyt plačiosiom masėms.

Arčiau reikalo. Po penkių dešimt skamba žag(d)intuvas. Rupūs miltai, iki nakties sukau varžtus, o mindazas juokėsi “ką, ir vėl paskutinę minutę”, “ai, vestuvės buvo, bet teko išsiprašyt, jaunoji ir taip nepatenkinta, filtrą turi?”, “ne”. Kelionė visad prailgsta kraunant bagažą, o kur dar procedūra: treniruotėj nebūta (nors buvau sau pasižadėjęs, kad kaip studentas vien tik į varžybas nevažinėt), neprisiregistruota, tech.komisijai motas nepateiktas. „Mantai, (toks nekaunietiškai gabus dolčemoto veikėjas) ar priimsit?“ Tokių nesusipratėlių atsiranda dar keli. „Ačiū. Ką, jau važiuot?“ Taigi šaltos padangos. Ok, atsigriebsim per kvalą. O kolegų privažiavo, reik konkurentus apžiūrėt, bet ima miegas ir nervai, tai sėdžiu ir bambu. Per garsiakalbius leidžia efektingus bolidų garsus, kas per? Suvažiavo visas vilniaus haneris, visai vietos nebėr, einu pasnaust. Skaityk, jau pasnaudžiau. Visi niaujasi, lyg bendrabuty gyventų.

Į kvalifikaciją išriedu pirmas, kad mažiau trukdalų būtų. Apsuku pora ratų neskubiai, pasišildau, tep sakant, ties trečio pradžia užsuku rankeną, po antros tiesiosios stabdymo suprantu, kad reikalai smarkiai gerėja, reik nepamest tempo. Įtartinai greit prisiveju neaiškų lėtapėdį, ties ąžuolu truputį nespėju dar jo aplenkt, nieko, tuoj paimsiu išore (sakė protingi žmonės greituminiuose S formos posūkiuose nelenkt!), tuoj…, na dabar jau tikrai.., įjungiu ketvirtą, atsuką dugną, ir pliekiu tiesiai į netikėtai važiavimo kryptį pakeitusio motociklo galinę dalį.

Sveikas, asfalte, koks tu neminkštas, o pieva už tavęs dar kietesnė, išakėkit ją kada (normalios trasos, taigi poliruotą skaldą beria, kad gesintų greitį). Po akimirkos pratestuoju galūnes, atsiliepia, toliau nusivolioju jau sąmoningas, nieko rimta. Nejaugi rytais vėl galėsiu apsimauti kelnes pats?! Per mega nusivoliojimą suspėju pamatyt, kai suzukis stačias nulekia, bet kai atsistoju, jo nematyt. Einu ieškot. O o, enduro elementai programoj nebuvo numatyti, bet yra. Apie upelį trasoj buvau tik girdėjęs, dabar jau susipažįstu iš arčiau. Stoviu apsimetęs Stigu, nieks dėmesio nekreipia, atvažiuoja tech.pagalba, pasukioja pirštą prie smilkinio ir paima tik mane, surenka pakeliui dar vieną nelaimėlį ir štai pagaliau pažiūrėsiu varžybas kaip žmogus, su visais leidimais. Niekas nesupranta, kodėl likau gyvas. Nieko, numoju ranka, ne pirmas kartas (antras), tačiau širdy džiaugiuosi.

Ne už ilgo garsiakalbiai praneša, kad daugkartinis čempionas Šarūnas trečiąkart pagerino savo paties pasiektą Kačergos įveikimo rekordą, antrą kartą per savaitę, bet pirmą oficialiai. Šarūnai, dainininkai turi terminą multiplatininis, o kokio norėtum tu? Turbūt, turėsi sugalvoti pats, nes ta žurnalistė, kuri tavęs klausinėja, tikrai nepasufleruos. Sveikinu. Bet užeina Playboy zuikučiai su saldainiais ir  prioritetai išsitiesina.

Pretendentų klasę praleidžiu, nes primena paraolimpines. Einu ieškot moco su palyda. Pasirodo Kačerginė turi neišbrendamų džiunglių minimaketą ir kalnų reljefą, kap tik, kur įsigudrinau nukrist, mocas pelkėj ir upely per kelias vietas, mintimis renkuosi naują modelį. Grįžom. Drebia lietus, visi į montažinę! Grįžtam romantiško važiuotojo Karolio-Karsono starto žiūrėt. Savo talentui leidęs sublizgėt tik porąkart, dažniausiai maskuojasi po madingesnėmis neįmantriomis padriko ar net audringo gyvenimo pozomis, šįkart susiima. Prašika startą ir atvažiuoja pirmas. Vyras. Jei imtum važiuoti į treniruotes, Šarūnas tave sapnuotų, ir olialia skanduotų tavo vardą.  Superbike ir supersport retų rūšių sportininkus suleidžia į krūvą pasikandžioti ir dantų atšipinti, Šaras vėl kovos pats su savimi, kiti rikiuojasi iš paskos. Pamenu gūdžiais britvų priešaušrio laikais kauniečiai turėjo savo atkirtį vilniečiams, jį vadino Julium (Čibirka). Tačiau dabar Šaras gerokai praturtėtų per žiemą konsevuodamas į stiklainius savo moto motyvaciją ir ją platindamas Kačerginės prieigose pavasariop. Pirmas pirkčiau. Po motociklo pirkimo, žinoma. Geras daigtas, tas didžiulis televizorius, prieš tribūnas, viską rodo, dažniausiai Šarūną, kurį esu jau matęs, tad einu šašlykų. Pasirodo deficitas, reikėjo vakar užsakyt, nežinojom, kad norėsi.

Finišas, šampanas, visi patenkinti. Laikas luzeriams. Važiuojam žvejoti motociklo. Trise maunamės kelnes, ir brendam. Filmuoja septyyni. Tech.pagalba užbuksuoja vidury proceso. Atvažiuoja dar viena. Viens, du ištraukėm. Žinovų tiek, kad namą galėtų pastatyt kalbėdami. Greičiau kebabų ir namo. Laukt rytdienos ir traumos pasekmių šokui praėjus. Ai, dar buvo stuntai. Ex-perspektyviausias žiedininkas Aras (Gibieža) parodė, kaip reikia mokėt, o Penthauzas (Virgis) parodė, kaip reik atrodyt nepadarius namų darbų. Bet pripažink Arai, ne tas pats juk.

Eikit visi važinėt, kol oras geras, nes žiemą tik jutūbas šildys!

Autorius: Sajmonas

Nuotraukos: Mindaugo Banevičiaus ir Dovilės Sabonytės

Kategorija : Lietuvoje / Moto sportas / Renginiai / Žiediniai
Reitingas: 5.00 (Įvertino 8)

Komentarai:
super 2010 09 1 | 16:34

nu super straipniukas :)
toks jausmas, kad pats katik is kacergos :D

straipsniukas 2010 09 1 | 18:52

nu straipsniuku straipsniukas…
Is kart matosi kad Saimonas… :-))

Ashtroka 2010 09 1 | 20:14

Respect :)

Sirsiokas 2010 09 2 | 8:07

maladec Saimi :D

MrGorgeous 2010 09 2 | 14:48

Man patinka kai Saimonas mintis desto :)


Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: