2627282930

MOTOpress veidaknygėje

Retro kroso 1 etapas – “Ledynmetis”, Kėdainiai

2010 02 15 | Autorius - Dovilė

img_7488 Vasario 13-ąją dieną (šeštadienį), spaudžiant nedideliam šaltukui, Kėdainių rajono Pėdžių kaime, ant storu ledu pasidengusio tvenkinio įrengtoje trasoje vyko pirmasis NMSF retro kroso etapas MOTUL taurei laimėti. Organizatoriai pasistengė – daugumai sentimentus, gal net nostalgiją keliančio automobilio ZAZ pagalba puikiai paruošę lenktynių trasą, nepamiršo ir žiūrovų – didelį dėmėsį skyrė jų, bei dalyvių saugumui. Saulės nutviekstame lauke tvyrojo jauki atmosfera: kas apžiūrinėjo motociklus, bendravo, juokavo, kas šildėsi prie įsirengtų laužaviečių, kas varžyboms ruošėsi.

img_7760 Jau tradicinėmis tapusiose, nuo 2007-ųjų „Vorai MC“organizuojamose varžybose, lenktyniavo ne tik dalyviai iš Lietuvos, bet ir Latvijos. Šių metų „Ledymetyje“ startavo 350 (solo), 350 SP (IŽ ir JAWA motociklai su priekaba), 500 SP (ČZ motociklai su priekaba), 750 SP (Dnepr, Ural, M72, K-750 motociklai su priekaba) klasės.

Renginiui buvo taikomos speedway taisyklės:

1. visos klasės startuoja eilės tvarka, po 3 startus kiekvienam dalyviui;
  2. visos klasės startuoja eilės tvarka, po 3 startus kiekvienam dalyviui;
  3. finaliniai važiavimai.

Solistų“ klasėje trečiąją prizinę vietą užėmė latvis Janis Leitans, antrąją – Romualdas Armonas, pirmąją – jo sūnus Arūnas Armonas.

Antrieji startavo 350 SP klasės atstovai – čia prizines vietas dalinosi trečiąją vietą užėmę Gintaras Piktužis ir Tomas Banys, Tomas Degutis ir Darius Budrevičius, užėmę antrają vietą, o klasės lyderiais tapo Arvydas Narbutas ir Tomas Tamonis.

500 SP klasėje trečiaisias liko Dainius Kazlauskas ir Marius Urbonas, antraisias – 216 numeriu važiavę img_7648 Steponas Šaltmeris ir Ramūnas Bobelis. Laurus šįkart skynė latviai  Leons Rudevics ir Linads Lauris.

750 SP klasėje ant nugalėtojų pakylos lipo trečiąją vietą užėmę Linas Grinevičius ir Andrius Akelaitis, Arnoldas Meškelis ir  Nerijus Čiurlys, kuriems teko tenkintis antrąja vieta bei klasės nugalėtojai – Raimondas Pamparas ir Ričardas Pamparas.

Hobby klasė gausumu nepasižymėjo – trasoje pasirodė tik trys dalyviai. Varžybų nugalėtoju tapo Karolis Paleckis startavęs įmantriu 69-uoju numeriu, antruoju pasiliko Linartas Albaitis, paskutinysis finišą kirto Deivydas Jurkus.