Sausis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Naujieji Can-am litrinukai!

2011 07 27 | Autorius - Andrius

Kiekvienais metais Bombardier Recreational Products (BRP) savo gerbėjus nustebina vis naujais keturračių motociklų modeliais. Pernai buvo pristatytas Commander 1000 cm3 UTV. Šie metai – ne išimtis. Kanadoje įsikūręs keturračių motociklų gamintojas su džiaugsmu praneša, kad 2012 metais dienos šviesą išvys du 1000 cm3 modeliai – Renegade ir Outlander! Jei manote, kad tai tik patobulintos jų 800cm3 versijos, labai klystate. Tai iš pagrindų nauji agregatai.

Kai tuo tarpu ateinančių metų 800 cm3 Renegade ir Outlander modeliai dalysis tuo pačiu, keletą metų iš eilės montuojamu, 71 arklio galią išvystančiu varikliu, naujieji “litrinukai” gaus naują variklį – tikrą bombą! 80 laipsnių, V-twin tipo, 976 kubinių centimetrų motoras sugebės išsukti net 82 arklio galias! Tai net 17% daugiau galios negu bet kuris kitas didžiatūris keturratis motociklas. Jei neatsižvelgsim į keletą smulkmenų, šis variklis yra beveik identiškas montuojamam į 2011 Commander modelį. Taipogi inžinieriai nepamiršo ir aušinimo sistemos. Tiek vienas, tiek kitas BRP modelis gaus žymiai didesnį ir efektingesnį aušinimą suteikiantį radiatorių.

Didelių patobulinimų susilaukė oro įsiurbimo sistema. Pagrindinis kanalas perkeltas į aukštesnę ir labiau motociklo centre esančią vietą. Tam, kad į variklį nepatektų jokių nešvarumų, panaudota dviguba oro filtravimo sistema. Pirmiausia, nešvarus oras patenka į viena oro filtro sekciją, iš ten žymiai švaresnis oras keliaują į antrąją sekcija, ir tik po to visiškai švarus oras pasiekia variklį. Gamintojas teigia, kad tokia oro įsiurbimo sistema leidžia prailginti variklio detalių tarnavimo laiką. Viskas skamba gana sudėtingai, bet kai oro filtras pareikalauja priežiūros, viskas, ką jums reikia padaryti, tai tik nuimti sėdynę ir dar porą apdailos detalių.

Taipogi patobulintas ir transmisijos dangtis. Dabar jame įmontuotas lengvai pasiekiamas drenažas, norint išleisti viduje susikaupusį vandenį.

Nepaslaptis ir tai, kad abu BRP modeliai gavo visiškai naujus, plieninius rėmus. Toks patobulinimas leido padaryti šiuos sunkiasvorius dar lengviau valdomus, rėmas tapo tvirtesnis ir standesnis, o svorio centras persikėlė šiek tiek žemiau. Tiek Outlander, tiek Renegade priekinė pakaba susilaukė pakeitimų. Vietoj tampresnių spyruoklių, priekinių amortizatorių tvirtinimas buvo perkeltas į priekinę šakės dalį, taip inžinieriai sugebėjo išgauti didesnę amortizatoriaus eigą. Galinė pakaba taip pat buvo perdaryta ir dabar jos eiga daugiau negu 23 centimetrai.

Naujųjų modelių savininkai taip pat galės grožėtis blizgančiais, 12 colių, lengvo lydinio ratlankiais, komplektuojamais su 26 colių Carlisle Badland padangomis ( Renegade modelis komplektuojamas su 25 colių ITP Holeshot Air padangomis).  Outlander inžinieriai neužmiršo ir kroviniams skirtų padėklų, jie įgavo naują išvaizdą ir tapo dar tvirtesni. Taip pat šio keturračio motociklo komplekte rasite dugno apsaugas. O Renegade modelis tiek gale, tiek priekyje turės 214 milimetrų stabdžių diskus. Pakeitimai padaryti apšvietimo sistemoje – žibintai dabar ne tik pridės grožio, bet ir puikiai apšvies kelią tamsoje. Ir galiausiai ”raganosis” gavo didesnį, dvidešimties litrų talpos kuro baką.

Šiuos super galingus litrinukus testavę vadeliotojai teigia, kad galia, kurią pajauti nuspaudęs akceleratorių, yra neįtikėtina. Motociklo vairas slysta iš rankų. Tačiau važiuojant lėtai, šie žvėriukai nei kiek nesitampo ir juda nepriekaištingai. Važiuojant dideliu greičiu kartais atrodo, kad Outlander galas yra per lengvas, bet kaip testuotojai sakė, tai didelių problemų jiems nesukeldavo.  Gamintojo nuomonę, šiuos 1000 kubinių centimetrų keturračius motociklus turėtų rinktis tik patyrę vairuotojai, nes suvaldyti tokią galią gali ne kiekvienas, o ir žaisti su ja gali būti labai pavojinga.

Kategorija : Keturračiai / Moto technika / Užsienyje / Visos naujienos
Reitingas: 4.33 (Įvertino 6)

Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: