Gruodis 2018
P A T K P Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Mxnews.lt gimtadienis drebino Uoginių trasą

2010 09 27 | Autorius - Dovilė

Šeštadienį Uoginiuose Kupiškio rajone griaudėjo Mxnews.lt pirmojo gimtadienio fiesta. Šventinį rytą nuotaiką kėlė giedras dangus, o dieną gimtadienio proga lyg vasarą kaitino saulutė. Ankstyvą rytą susirinkę sportininkai buvo puikios nuotaikos ir nusiteikę gražiam renginiui. Gimtadienio proga organizuotose motokroso varžybose dėl pergalių kovoti ir vienerių sulaukusio „kūdikio“ pagerbti susirinko 64 sportininkai. Jie varžėsi ATV, ATV pradedančiųjų, 65 cc, 85 cc, pradedančiųjų, hobby, Open, MX2 jaunių ir 750 s/p klasėse.

Varžybos iškilmingai atidarytos visų sportininkų apsuktu net ne planuotu vienu, o, sportininkų iniciatyva, dviem garbės ratais. Sportininkai gražiai, tvarkingai suko ratus be šalmų, modami publikai ir mosuodami vėliavomis.

Šventines varžybas pradėjo ATV ir ATV pradedančiųjų klasių sportininkai. Nesėkmingai varžybos prasidėjo individualiai 69 numeriu pažymėtu keturačiu važiuojančiam Mindaugui Pociui, kuris, dėl šuolyje užsikirtusio vairo stipriai krito jau kvalifikaciniuose važiavimuose. Sportininkas stipriai susimušė šoną ir koją, bet pirmoji trauma tik padidino šio sportininko norą ir vėl važiuoti. Vos atsigavus po šoko, vyro mintys jau sukosi, kaip greičiau susitvarkyti motociklą.

Didžiausiu traukos centru tapo pirmą kartą Lietuvoje pristatytas elektrinis motociklas Zero Mx. Vos atvežtas į renginį šis naujas, Lietuvoje nematytas išradimas buvo apspistas minios sportininkų bei smalsuolių iš publikos – daugelis norėjo jį išbandyti, paliesti, nusifotografuoti šalia, sužinoti jo technines galimybes. Pertraukos metu tarp važiavimų sportininkams buvo suteikktas galimybė apsukti keletą ratų šiuo motociklu. Prie motorų riaumojimo pripratusios motokroso aistruolių ausys važiavimo tokiu motociklu nesuprato – vaizdas yra, garso ne. Sportininkams sukant ratus trasoje buvo vos girdėti tik grandinės žvangėjimas. Komentuodami pasivažinėjimo įspūdžius sportininkai teigė, kad šiam motociklui trūksta galios. Tačiau tai tik pirmasis modelis, ir, kas žino, galbūt nebylusis motokrosas mūsų ateitis.

Abu važiavimus ATV klasėje nepralenkiamas buvo Renaldas Petrulionis, atstovaujantis Vilniaus „Oscar Mx Team“, antras Žilvinas Miliauskas iš „Baltijos motoklubo“, trečias jo bendraklubis Linas Selianikas. Vietinės publikos palaikomas kupiškėnas, Kėdainių „Vedavą“ atstovaujantis Dangutis Morkūnas, nors abiejų važiavimų metu neblogai startavo, neišlaikė tempo, o jo jėgos „sėdo“ su kiekvienu ratu. Tądien jis liko 6 pozicijoje. Iš ATV pradedančių greičiausias šeštadienį buvo Biržų „Euroditą“ atstovaujantis Renatas Staškonis, antras to paties klubo atstovas Adomas Armonas, trečias individualiai važiuojantis Nedas Michailovas. Ketvirta liko 11-metė su vyrais kovojusi mergaitė – individualiai važiuojanti Alvita Kietytė.

85 cc  klasėje lygių neturėjo anykštėnas Arminas Jasikonis, atstovaujantis Kėdainių „Vedavą“. Šis sportininkas demonstravo didžiausius greičius ir gražiausius šuolius. Antras liko latvis Tomas Šileika, o trečias Šiaulių „Dakaro“ sportininkas Nerijus Neimontas, taip pat demonstravęs gražų važiavimą ir stiprų kuo aukštesnių rezultatų siekimą. Pirmajame važiavime šis sportininkas iškovojo labai aukštą antrą poziciją, nusileidęs tik Arminui Jasikoniui, tačiau antrajame važiavime „atsigavo“ T. Šileika, ir Nerijus liko trečias. 65 cc klasėje ant pjedestalo rikiavosi mažieji latviukai – pirmas Krists Janiselis, antras Rainers Žuks, trečias Kaspars Puzaks.

Hobby klasėje, nieko keisto, abiejų važiavimų lyderis Plungės „Žemaitijos“ atstovas Osvaldas Zelepūgas, antras liko latvis Intars Janbergs, trečias Dalius Vaičekonis, atstovaujantis Biržų „Euroditą“. Pradedančiųjų klasėje abu važiavimus lyderio poziciją išsaugojo „Pagirių motokroso“ sportininkas Zygmund Rotar. Antrą vietą pirmajame važiavime iškovojo Marius Latvėnas iš „Ruopiškio“, trečias liko Žilvinas Žarnauskas, važiuojantis už Panevėžio „Semą“, o antrajame važiavime šie du sportininkai apsikeitė vietomis.

Gražu buvo stebėti Open ir MX2 klasių važiavimus. Pirmąjį startą laimėjo Raimondas Machrov („Pagirių motokrosas“) ir keletą ratų aktyviai nenusileidęs į šalmą kvėpuojančiam Janiui Karklinšui (Biržų „Eurodita“), šiam išsiveržus į priekį nutolti neleido. Nors abu sportininkai važiavo kovodami su skausmu – R.Machrov nuolat iš kelio turintis traukti vandenis ir per treniruotę koją susimušęs J.Karklinš, prieš varžybas trasą apėjęs pasiramščiuodamas lazdele, noro važiuoti iš jų traumos išmušti negali. Deja, kartais paveda technika. Pirmo važiavimo 13 rate dėl sankabos gedimo Raimondas turėjo iš kovos pasitraukti. Pirmojo važiavimo lyderis Janis Karklinš, antras Nikijs Platkevič, trečias Karolis Peleckis („Vedavas“). Antrajame važiavime nepasisekė Janiui – sugedo naujojo KTM variklis. Tad antrąjį važiavimą lyderio pozicija atiteko Nikijs Platkevič, antra –Sauliui Stankui, trečia – Karoliui Peleckiui. Dienos rezultatai po abiejų važiavimų išsidėliojo taip: MX2 jaunių klasėje pirmas Nikijs Platkevič iš Latvijos, antras Karolis Peleckis, trečias Pijus Galinis („Sema“).  Open klasėje pirmas Saulius Stankus, antras Domas Grundelė, trečias Raimondas Machrov.

Motociklų su priekabomis klasėje šįkart startavo 5 ekipažai. Abiejų važiavimų lyderiai Modris Štelle ir Artur Linters, pirmą važiavimą antrą vietą iškovojo Andrejus Vareika ir Sigitas Grigaliūnas, antrajame važiavime nestartavę dėl techninių kliūčių, treti abu važiavimus buvo Dainius Kazlauskas ir Marius Urbonas. Antrą vietą antrame važiavime ir galutinėje dienos įskaitoje iškovojo Žydrūnas Mackevičius ir Martynas Žaliauskas.

Po varžybų sportininkai iškilmingai apdovanoti taurėmis, diplomais, šampanu, rėmėjų prizais bei naujais Mxnews.lt marškinėliais. Ištikimiausiems Mxnews.lt gerbėjams gimtadienio šventė varžybų pabaiga nesibaigė. Šventė tęsėsi ir vakare, kur sportininkams buvo įteiktos specialios nominacijos bei padėkos. Mxnews.lt dėkoja visiems už sveikinimus bei gerą kompaniją tiems, kurie atvyko švęsti kartu.

Autorius: MXnews.lt

Kategorija : Keturračiai / Krosiniai / Lietuvoje / Moto sportas / Renginiai / Visos naujienos
Reitingas: 4.20 (Įvertino 5)

Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: