31

MOTOpress veidaknygėje

Kauną sudrebino pirmasis “Supertaurės” etapas (foto, video)

2011 04 4 | Autorius - Mindaugas Šimėnas

Vakar (balandžio 3d.) Kauno miesto pakraštyje įsikūrusioje Petrašiūnų trasoje rinkosi Lietuvos motokroso elitas į pirmas rimtas sezono varžybas – “Supertaurės” pirmąjį etapą. Kaip niekad saulėtą dieną žiūrovus link trasos šaukė ir dar nematytas (tiesa, neįskaitinis) varžybų formatas. Šalia jau esamų važiavimų dėl klasės nugalėtojo vardo, sportininkai varžėsi ir Superpole rungtyje. 4 pajėgiausi kvalifikacinio važiavimo sportininkai iš Open, MX2 ir MX2J klasių dar atliko 3 važiavimus po du ratus kovoje dėl piniginių prizų. Nugalėtoju šioje rungtyje tapo Vytautas Bučas, už nugaros palikdamas Raimondą Machrov, Arminą Jasikonį ir Nerijų Rūkštelą.

Visi šie 4 sportininkai tai pat lipo ir ant aukščiausių nugalėtojų pakylų pagrindinėse varžybose. Vytautas Bučas, užtikrintai laimėjęs visus 3 važiavimus, Open klasėje buvo pirmas, kiekvieną kartą didesnio pasipriešinimo sulaukdavęs tik iš Raimondo Machrov, kuris Open klasėje liko antras. Arši kova virė ir tarp Armino Jasikonio ir Nerijaus Rūkštelos, nors abu jie važiavo skirtingose klasėse. Arminas, startavęs su 125 kub.cm TM motociklu, dažniausiai į priekį praleisdavo tik kartu važiavusios Open klasės atstovus iš Superpole rungties, ir kartais – Nerijų Rūkštelą. Tiek Arminas Jasikonis (MX2J), tiek Nerijus Rūkštela (MX2) savo klasėse užėmė pirmąsias vietas.

ATV Open klasėje, kaip ir tikėtasi, lyderio vaidmens nepasidalino praėjusių metų Lietuvos čempionato du geriausi sportininkai: Imantas Tamuliūnas ir Renaldas Petrulionis. Nors pastarasis ir laimėjo pirmus du važiavimus, visgi motociklo gedimas neleido tęsti varžybų ir Imantas į priekį galutinėje įskaitoje užleido ne tik Renaldą, bet ir Audrių Žukaitį. ATV pradedančiųjų klasėje nugalėtoju tapo individualiai startavęs Nerijus Malaveckas.

Trijų “pogrupių” Hobby klasėje taures pasidalino Vladimirs Zvorigins (OpenP), Mindaugas Paškevičius (OpenM) ir Tomas Kolosevskis (MX2M). 65 klasėje pirmas buvo Dmitrijs Goršanovs, 85 – Dovydas Karka