Sausis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Kačerginėje vyko Baltijos ir Lietuvos enduro čempionato I etapas

2011 05 4 | Autorius - Dovilė

2011 m. balandžio 30 – gegužės 1 dienomis Kačerginėje įvyko istorinis įvykis – pirmą kartą po beveik 30 metų pertraukos Lietuvoje įvyko klasikinio Enduro varžybos. Pagrindiniai organizatoriai Tadas Garšva ir Andrius Zarakauskas norėjo varžybas suorganizuoti dar praeitais metais, tačiau tam sukliudė oro sąlygos.  Šeštadienį į Nemuno žiedo trasą susirinko 61 dalyvis, iš kurių beveik pusė buvo lietuviai – 26 sportininkai iš Lietuvos startavo pirmajame Lietuvos ir Baltijos Enduro čempionato etape. Varžybų dalyvių laukė 55 km ilgio trasa, kurioje buvo įrengti 2 greičio ruožai – Enduro testas bei motokroso testas. Pirmą dieną visi dalyviai turėjo įveikti 3 ratus šioje trasoje, o antrą dieną – 2 ratus. Kadangi nemažai lietuvių startavo Enduro varžybose pirmą kartą, sportininkai neišvengė baudų už vėlavimą – Enduro varžybose, kaip ir ralyje, yra duotos laiko normos, vadovaujantis kuriomis reikia įveikti atstumą nuo taško A iki taško B bei pažymėti laiko kortelę savo laiku  - ne anksčiau ir ne vėliau, nes kitaip skiriamos baudos.

Pirmą varžybų dieną dalyvius pasitiko kaitri saulė bei dulkių uždanga, tad po pirmos dienos finišo sportininkai skubėjo keisti oro filtrus, pildyti kurą bei paruošti motociklą kitos dienos startui per tam skirtas 15 minučių. Antra diena buvo vėsesnė ir danguje kaupėsi lietaus debesys, tačiau, varžybų organizatorius Tadas Garšva nuramino dalyvius – per visą jo kaip organizatoriaus istorija Nemuno žiede varžybos per lietų vyko vos vieną kartą. Tadas buvo teisus ir varžybos tądien vyko sausai.

Latviai ir estai vėl parodė, kad kol kas jų sportininkų lygis yra aukštesnis nei mūsų ir užėmė aukščiausias vietas visose Baltijos čempionato klasėse, tačiau netrūko ir puikiai pasirodžiusių lietuvių: Vilmantas Audzijonis finišavo antras tarp senjorų, Kęstutis Gurčinas – antras Rally klasėje, Emilis Garunkštis tik dėl motociklo kaprizų starte liko trečias E1 klasėje, o Gintautas Igaris – trečias Rally klasėje. Tuo tarpu didžiausią staigmeną pateikė naujai suformuota Eudra-Rifas komanda, komandinėje įskaitoje į priekį praleidę tik Motosports RT komandą ir laimėję antrą vietą Baltijos čempionato 1-ajame etape. To dar lietuvių komandoms Enduro varžybose nebuvo pavykę pasiekti.

Po dviejų dienų greičiausi bendroje įskaitoje buvo:

1.       Edgars Silinš (LAT)

2.       Janis Vinters (LAT)

3.       Tonu Kallast (EE)

Lietuvių bendrojoje įskaitoje greičiausi buvo:

1.       Marius Ramanauskas (Eudra-Rifas)

2.       Evaldas Kleiva (Drakonai RT)

3.       Mindaugas Slapšys (Eudra-Rifas)

Rezultatai

Kategorija : Enduro / Lietuvoje / Moto sportas / Renginiai / Visos naujienos
Reitingas: 0.00 (Įvertino 0)

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: