Vasaris 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Ekologiškas Suzuki Burgman Fuel Cell

2010 02 23 | Autorius - Juozas

Elektra varomi motociklai jau nieko nestebina. Jie neteršia gamtos, tyliai važiuoja, tačiau turi ir trūkumų- gali įveikti palyginti nedidelį atstumą, akumuliatorių įkrovimas trunka kelias valandas. Šiuos trūkumus bandoma kompensuoti panaudojus elektros energijos generavimo ir hibridines technologijas.

Suzuki motociklų gamintojai bendradarbiaudami su Intelligent Energy kompanija ieškojo alternatyvių energijos šaltinių ir po bemaž keturių metų darbo šio mėnesio pradžioje Londone buvo pristatytas ekologiškas Burgman Fuel Cell motoroleris. Motoroleryje naudojama kompaktiška oru aušinama kuro elementų sistema susidedanti iš kuro celės, vandenilio bako, ličio jonų akumuliatoriaus ir galinį ratą sukančio elektros variklio. Visi  sistemos komponentai sumontuoti Suzuki Burgman motorolerio važiuoklėje.

Kuro elemntu generuojamos energijos pilnai pakanka pastovaus greičio palaikymui važiuojant lygiu keliu. Perteklinė energija kaupiama akumuliatoriuje ir panaudojama greitam įsibėgėjimui ar važiavimui į kalną. Stabdant variklis veikia kaip generatorius – inercinę jėgą paversdamas į elektros energiją jis įkrauna akumuliatorių. Su pilnais vandenilio rezervuarais galima nuvažiuoti apie 350 kilometrų.

Serijinė vandeniliu varomo motorolerio gamyba prasidės ne anksčiau kaip 2015 metais. Tiksli kaina kol kas nežinoma, bet tikimasi, jog ji nestipriai skirsis nuo benzinį variklį turinčio analogo kainos.

Kategorija : Inovacijos / Konceptai / Moto technika / Motoroleriai / Užsienyje / Visos naujienos
Reitingas: 5.00 (Įvertino 1)

Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: