Liepa 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Du viename, keturratis ir vandens motociklas – QUADSKI (video)

2011 02 8 | Autorius - Tomas

Keturračio stichija, kaip žinia, tai bekelė. Molio grioviai ik juosmens, nuvirtę medžiai, klampios balos gerai paruoštam keturračiui iš principo nebaisūs. Ir vienintelė riba galinti jį sustabdyti – vandens telkinys.

Britų kompanija „GIBBS Technologies Ltd“, besispecializuojanti amfibijų kūrime, nusprendė pagaminti tokį keturratį, kuris ant vandens galėtų nustebinti ir galingų vandens motociklų savininkus. Jų sukurtas hidro-keturratis pavadinimu QUADSKI turi analogišką vandens motociklams siurblį ir ant vandens išvysto net 72 km/h greitį. Beje sausumoje QUADSKI išsibėgėja taip pat iki 72 km/h.

Pagrindinis šios moto amfibijos „saldainiukas“ – tai specialus mygtukas, kurį paspaudus ratai pakyla ir horizontalioje padėtyje pasislepia sparnų arkose, netrukdydami vandens motociklu pavirtusiam keturračiui slysti vandens paviršiumi. Ši ratų sudėjimo, ir atvirkščiai, procedūra tetrunka vos penkias sekundes. Taigi galima beveik nesustojus palikti sausumą ir tęsti judėjimą vandens paviršiumi. Po mygtuko paspaudimo ratų pavara atjungiama ir variklis dirba tik su vandens siurbliu, arba atvirkščiai. Korpusas visiškai hermetiškas, todėl šuoliai ir įvairūs triukai, išdarinėjami vandens motociklais, nesvetimi ir jam.

Amfibijoje QUADSKI stovi apsauga nuo kvailių. Turbūt jau spėjote pagalvoti, o kas bus, jeigu paspausime ratų „paslėpimo“ mygtuką lėkdami sausuma? Ratai nepakils! Greičio bei droselio padėties ir vandens-sausumos davikliai seka, kur ir kokioje aplinkoje yra transporto priemonė, neleisdami padaryti kvailystės. Beje gerai apgalvota visa QUADSKI konstrukcija. Pavyzdžiui, važiuojant laukais ir nepastebėjus gulinčio didelio akmens amfibijos dugnas nesuskils, nes yra pagamintas iš specialios sudėties plastiko, pasižyminčio ypač dideliu tvirtumu ir elastingumu. Kita situacija – prieš kelias minutes palandžioję po purvą nusprendėte plaukti – vandens pompos įsiurbimo angą užkimšęs purvas sugadins jei ne variklį, tai patį siurblį. Kad išvengtų tokios situacijos, gamintojas į QUADSKI sumontavo rezervuarą su vandeniu, iš kurio aukštu slėgiu nuo purvo išplaunamos svarbiausios siurblio angos.

Amfibijoje sumontuotas 1,6 litro, 140 Ag prie 3500 aps./min. išvystantis, skysčiu aušinamas, keturtaktis variklis. Sausumoje 50 litrų degalų bako užteks 600 kilometrų atstumui. Ant vandens visas degalų kiekis, plaukiant didžiausiu greičiu, bus sudegintas per porą valandų. Stipriai padidėjęs apetitas čia aiškinamas ne tik vandens pasipriešinimu, bet ir kitokiu variklio darbo režimu – variklį maitinančios kuro sistemos „smegenys“ vandenyje persiprogramuoja į kitą režimą, ir pradeda tiekti kitokį mišinį, su kuriuo variklis didžiausią savo galią pasiekia jau prie 7000 aps./min.

QUADSKI pakaba visiškai nepriklausoma. Pakabos svirtys, kaip ir pagrindinis rėmas, pagamintos iš kaltinio aliuminio. Amfibija sveria 583 kg. Varantys visi keturi ratai (mygtuko paspaudimu galima atjungti, arba įjungti, priekinius varančiuosius ratus). Abi ašys turi diferencialą, todėl su juo galima važinėtis ir asfaltuotais keliais. Karinėje QUADSKI versijoje galinis diferencialas blokuotas ir papildomai galima blokuoti priekinį, ir tarpašinį, diferencialus.

2008 metais pristatytas, tiek pramogoms, tiek ir spec. darbams pritaikomas QUADSKI iki šiol gaminamas tik pagal užsakymą. Sklando gandai, kad jį galima įsigyti už 48 000 angliškų svarų.

http://www.youtube.com/watch?v=xOCxT89ynbA

Kategorija : Keturračiai / Užsienyje
Reitingas: 5.00 (Įvertino 6)

Komentarai:
arnas 2011 02 8 | 19:10

kas tinka viskam netinka niekam.. nei cia keturratis labai geras, nei vandens motociklas.

Juozas 2011 02 9 | 11:57

Griozds biski, ale tinkamas kaip pussy magnec :)

Andrius 2011 02 9 | 12:52

Gyvenant Šilutėje ar kitame nuolat vandens užliejamame regione, gal ir konceptas :)

Crow 2011 03 8 | 14:48

As manau, kad aktyviam lauzhymui sudetingas cia irenginys, taciau puikus prietaisas pakranciu tarnyboms ar vandeningoms vietovems kaip mishko ar ezeru prieziuros reikalas.Manau dar patobulins ir tikrai ras nisha ar tai pas karishkius ar tai pasgelbetojus ar tai pas na kad ir tarkim uosto aptarnaujanti personala…


Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: