10111213141516
17181920212223
24252627282930

MOTOpress veidaknygėje

Dakaro ralis 2011 (12 ir 13 etapai) – greičiausiais tapo “5 minučių” skirtumu finišavę KTM komandos pilotai

2011 01 17 | Autorius - Tomas

12 etapas

Priešpaskutinį, dvyliktą ralio „Dakar 2011“ etapą laimėjo ispanas Marc Coma (06:42:42). Antras atvažiavo prancūzas Cyril Despres (06:43:19). Trečias – portugalas Rodrigues (06:50:03). Bendroje motociklininkų įskaitoje po dvylikto etapo pirmas –  Coma, antras – Despres (atsilikdamas nuo lyderio 16 min. 36 sek.), trečias – Francisco Lopez Contardo (nuo lyderio atsilikdamas 59 min. 27 sek.).

Tarp keturratininkų dvyliktą etapą laimėjo 42 metų prancūzas Christophe Declerck su POLARIS OUTLAW (08:30:07). Antras – 31 metų argentinietis Sebastian Halpern (08:30:21). Trečias – lenkas Lukasz Laskawiec (08:32:39). Bendroje keturratininkų įskaitoje po dvylikto važiavimo pirmavo argentinietis Alejandro Patronelli, antras – Halpern, trečias – Declerck.

13 etapas ir finišas

Paskutinį, tryliktą etapą tarp motociklininkų greičiausiu buvo belgas Frans Verhoeven su BMW (01:25:07). Antras į finišą atvažiavo portugalas Helder Rodrigues su YAMAHA (01:25:12). Trečias – brazilas Jean De Azevedo su KTM (01:25:26). Ispanas Marc Coma šį etapą atvažiavo penktas (01:27:23), o prancūzas Cyril Despres – ketvirtas (01:25:51).

Taigi po visų trylikos etapų, šių metų ralio „Dakar 2011“ nugalėtoju bendroje įskaitoje tarp motociklininkų tapo ispanas Marc Coma. Antras, atsilikęs nuo lyderio 15 min. ir 4 sek., yra prancūzas Cyril Despres. Trečias, atsilikdamas nuo lyderio 1 val., 40 min. ir 20 sek., finišavo Helder Rodrigues.

10. [Nr. 21] CZACHOR (POL) KTM – atsilikimas 6:13:41

Tarp keturratininkų paskutiniame etape greičiausias lenkas Lukasz Laskawiec (01:35:00). Antras – prancūzas Christophe Declerck (01:39:11). Trečias – argentinietis Alejandro Patronelli (01:42:13).

Šių metų geriausiu „Dakaro“ keturratininku tapo Patronelli. Antruoju – argentinietis Sebastian Halpern (laiko skirtumas nuo lyderio – 59 min. ir 53 sek.). Trečias tarp 2011 m. geriausių – lenkas Laskawiec (nuo lyderio atsiliko 6 val., 17 min. ir 38 sek.).

10. [Nr. 259] LIPAROTI (ITA) YAMAHA – atsilikimas 1:15:16

Per 13 ralio etapų iš varžybų pasitraukė 68 motociklininkai ir 16 keturratininkų.

Taigi Marc Coma, KTM gamyklos komandos pilotas, laimėjo sudėtingiausiu šiuolaikiniame motosporte pripažįstamą „Dakaro“ ralį. Ispanui tai jau trečias triumfas, o KTM komandai – 10 laimėjimas iš eilės. Naujas KTM 450 RALLY motociklas pasirodė puikiai, užtikrindamas geriausiems KTM komandos pilotams ir greitį, ir patikimumą.

Iki pat pabaigos prancūzas Despres kovojo dėl titulo ir susigražino kelias prarastas minutes. Tačiau finale, po 9500 km distancijos, atsiliko nuo ispano 15 minučių. Jeigu atimtumėm ir tas 10 minučių, kurias Despres gavo ralio pradžioje apsisukęs pamirštų pirštinių, prancūzas vis vien finiše liktų antras. Tačiau tik penkių minučių skirtumas per visą ralį teoriškai abu KTM komandos pilotus „pastato“ ant tos pačios nugalėtojų pakylos.

Ką besakytume, o ispanas Marc Coma pelnytai laimėjo 33 „Paris-Dakar“ ralį. Jis visą maratoną pravažiavo užtikrintai, be grubių klaidų. Prizininko komentaras pasiekus finišą – „Svarbiausia buvo visą laiką išlikti susikaupusiam, susikoncentravusiam, ką aš ir dariau. Tai buvo vienintelis būdas laimėti. Kai vienas sunkus etapas pasibaigdavo, kitas pasirodydavo esąs dar sudėtingesnis. Visi žinom, kad „Dakar“ – sunkios lenktynės, bet šiais metais jos buvo ypatingai sudėtingos. Laimėjimas – atpildas už visus vargus, už daugelį metų aukojamo laiko pasiruošimui ir daugelį pasitempimų, patirtų per kelias paskutines dienas.“

Kategorija : Moto sportas / Užsienyje
Reitingas: 5.00 (Įvertino 2)