Rugpjūtis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:ATMINTINĖ (KETURRAČIAI MOTOCIKLAI)

2012 12 12 | Autorius - Tomas

Mopedas ir lengvasis keturratis motociklas – dviratė, triratė ar keturratė transporto priemonė, kurios paruoštos eksploatacijai masė

(be baterijų, jei tai elektromobilis) ne didesnė kaip 350 kg, maksimalus konstrukcinis greitis ne didesnis kaip 45 km/val. ir priverstinio uždegimo variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 arba maksimalus vidaus degimo variklio ar elektros variklio galingumas ne didesnis kaip 4 kW.

Ši transporto priemonė turi būti registruota valstybės įmonėje „Regitra“, turėti galiojančius privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo polisą ir valstybinę techninę apžiūrą, o šios transporto priemonės vairuotojas privalo turėti AM kategorijos ar bet kurios kitos kategorijos motorinės transporto priemonės vairuotojo pažymėjimą.

Vairuoti mopedą ir lengvąjį keturratį motociklą leidžiama (suteikiama teisė) nuo 15 metų.

Mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairuotojas, važiuodamas keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs motociklininko šalmą ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų.

Keturratis motociklas – keturratė transporto priemonė, kurios paruoštos eksploatacijai masė ne didesnė kaip 400 kg arba 550 kg, jeigu ji skirta kroviniams vežti (be baterijų, jei tai elektromobilis), ir variklio galingumas ne didesnis kaip 15 kW.

Keturratis motociklas turi būti registruotas valstybės įmonėje „Regitra“, turėti galiojančius privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo polisą ir valstybinę techninę apžiūrą.

Šios transporto priemonės vairuotojas privalo turėti B1 arba B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Keturračio motociklo vairuotojas privalo važiuoti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų.

Keturratis motociklas, kurio variklio galingumas daugiau kaip 15 kW, turi būti registruotas atitinkamos savivaldybės administracijos (nepriklausomai nuo tokio keturračio savininko gyvenamosios vietos) Žemės ūkio skyriuje, turėti valstybinę techninę apžiūrą. Tokio motociklo vairuotojas privalo turėti SM kategorijos traktorininko pažymėjimą.

Administracinė atsakomybė

Keturračių motociklų vairuotojai, už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus keliuose, gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 123–134 straipsnius.

Tais atvejais, kai keturračiais važinėjama laukuose (miškuose), atsakomybė numatyta už šias veikas (administracinio teisės pažeidimo protokolus už šiuos pažeidimus surašo ir bylas nagrinėja aplinkos apsaugos organai):

ATPK 65 str. – už šienaujamų pievų ir ganyklų gadinimą miškų žemėje (bauda nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų).
ATPK 68 str. – už savavališką miško paklotės naikinimą, žalojimą (bauda nuo penkiasdešimties iki vieno šimto litų).
ATPK 781 str. numatyta atsakomybė už neteisėtą važiavimą per žolinę dangą ar miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, jei dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta (bauda nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba įspėjimas).

Kategorija : Keturračiai
Reitingas: 0.00 (Įvertino 0)

Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: