Rugpjūtis 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:Antrajame Europos Cross Country taurės etape Marius Ramanauskas liko penkioliktas

2012 06 5 | Autorius - Dovilė

Antrasis UEM Cross Country taurės etapas šį savaitgalį vyko Slovakijoje esančioje „Domaniža“ trasoje. Kalnuose nusidriekusioje, techniškai sudėtingoje 10 km ilgio trasoje, sportininkų laukė purvo grioviai, sudėtingi pakilimai, šaknimis nusėti miško takeliai, pelkė, 6 rąstų eilė bei pievos, kuriose jau buvo galima ir pailsėti. Varžybos nustebino dalyvių gausa – mėgėjų kiekvienoje klasėje startavo po 30-50 sportininkų. Taip pat vyko atskirtas moterų važiavimas, keturračių, na ir žinoma, profesionalų važiavimas. Vienu metu čia vyko net kelios varžybos – Slovakijos Cross Country čempionatas bei taurė, MACEC (Rytų ir Vidurio Europos) Cross Country čempionato etapas bei Europos Cross Country taurės etapas. Iš viso startavo net virš trijų šimtų dalyvių!

Pirmąją dieną sportininkus pasitiko įmirkusi nuo lietaus trasa, kuri apsunkino žiūrovų pamėgtą ir vienų sunkiausių enduro varžybų vardu “Romaniacs” pramintą kalną, kuris buvo atidarytas vos porai ratų, nes dauguma sportininkų dėl slidžios dangos ten turėjo problemų, o vienam iš „Husqvarna“ motociklu važiavusių sportininkų lūžo koja. Varžybose startavo ir lietuvis Marius Ramanauskas, kuris pirmą dieną baigėvažiavimą 14-oje pozicijoje. Emilis Garunkštis, startavęs praeitame etape, šįkart dėl traumos turėjo praleisti šį etapą.

Antrąją dieną organizatoriai nusprendė pakeisti važiavimo kryptį trasoje, tad iki šiol buvę statūs nusileidimai virto stačiais pakilimais, kur prie kiekvieno iš jų laukė minios žiūrovų bei 2 ar 3 trasos teisėjai, kurie prireikus padėdavo įveikti stačią įkalnę. Vienoje iš jų su keblumais susidūrė ir mūsų tautietis Marius Ramanauskas, kuris, likus metrui iki viršūnės griuvo ir nulaužė sankabos rankenėlę. Be sankabos užvažiuoti į sudėtingas įkalnes buvo neįmanoma, tad sportininkas pabandė nusigauti iki boksų važiuodamas šalia trasos. Sėkmingai mechaniko pakeista sankabos rankenėlė leido važiuoti toliau, tačiau po finišo M. Ramanauskas sužinojo nedžiugią naujieną – už važiavimą šalia trasos sportininkas buvo diskvalifikuotas.

Varžybose startavo ir plačiai Pasaulyje žinomi sportininkai – šių metų Dakaro ralio 5 vietos nugalėtojas Stefan Svitko, „International Six Days Enduro“ Lenkijos rinktinės narys Karol Kiedzierski ir praeitų metų jaunimo „UEM Cross Country“ taurės nugalėtojas Pawel Szymkowski. Marius Ramanauskas šiame etape pirmąją dieną surinkęs 7 taškus, o antrąją dėl diskvalifikacijos negavęs nei vieno, liko 15-as, ir bendroje įskaitoje po dviejų etapų nukrito į 14 poziciją. Jeigu ne diskvalifikacija, lietuvis galėjo pakilti į 9 turnyrinės lentelės vietą. Emilis Garunkštis, praleidęs šį etapą taip pat nukrito į 14 vietą Junior klasėje. Antrąją dieną nepasisekė ir Stefanui Svitko, kuris po pirmos dienos buvo Senior klasės lyderis, tačiau antrą dieną nulaužė stabdžių kojelę, dėl to prarado daug brangaus laiko, o galiausiai griuvo ir nulaužė vairo laikiklius, tad finišavo priešpaskutinis.

Po dviejų etapų Senior klasėje pirmauja Jaroslav Strbek iš Slovakijos, antras žengia Lukasz Kedzierski, trečias – Marek Haviar. Junior klasėje stiprią taškų persvarą turi Pawel Szymkowski, antras yra Maciej Giemza, trečias – Jakub Piatek. Veteranų klasėje pirmauja Marcin Tynowski, antras – Dariusz Piatek, trečias – Piotr Wickowski. Keturračių klasėje lyderiu tapo Dawid Kalinowski, antras liko Lukasz Lewy, trečias – Slawomir Sobiesiak. Estai Martin Toovis ir Siim Vaide užima 6-ąją ir 8-ąją pozicijas.

Antrojo „UEM Cross Country“ taurės etapo rezultatai:

Junior klasė:

 1. Thomas Hostinski
 2. Pawel Szymkowski
 3. Černasky Miroslav

Senior klasė:

 1. Jaroslav Štrbek
 2. Marek Haviar
 3. Miroslav Ševela

15. Marius Ramanauskas

Veteran klasė:

 1. Dušan Kotrla
 2. Zdenek Cyprian
 3. Rudolf Kavsky

Quad klasė:

 1. Dawid Kalinowsky
 2. Siim Vaide
 3. Lukasz Lewy

Kategorija : Enduro / MOTOpress / Moto sportas / Užsienyje / Visos naujienos
Reitingas: 5.00 (Įvertino 2)

Prisijungimas

 • Artimiausi moto renginiai:
  • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: