Liepa 2020
P A T K P Š S
« Bal    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

MOTOpress veidaknygėje


Reklama:30000km “Šilko kelio žygis” pasiekė Lietuvą

2010 10 25 | Autorius - Dovilė

Šiandienos popietė buvo kiek neįprasta. Kai jau visi susitaikė su pasibaigusiu sezonu, į Vilnių užklydo vienas didelis, bagažais apkrautas Yamaha Grizzly 700 keturratis motociklas. Iš karto supratau, kad „Šilko kelio žygis“ atkeliavo į Lietuvą. Kiek vėliau, nei turėjo būti, ir be vieno iš dviejų  keturratininkų, tačiau atvyko.

Tiems, kas dar nežino, priminsime. Kiek anksčiau jau rašėme apie dviejų olandų 30.000 žygį šilko kelio maršrutu, aplankant SOS vaikų kaimus. Įveikę didžiają maršruto dalį, jie turėjo grįžti namo į Olandiją, kur ši kelionė, siekiant Gineso knygos rekordo, ir prasidėjo. Rekordas, iki šiol buvęs 27.000 km, jau buvo šiandien buvo pagerintas. Tiesa, vienam iš ekipažo narių teko porą dienų užtrukti Rusijoje remontuojant motociklą, tad kitas tuo metu jau buvo pasiekęs Vokietiją. Neprisivijęs savo kompanjono Marko, Sanderis porą dienų praleido Lietuvoje.

Sanderį sutikome „Yamaha Motoshop“ salone Vilniuje, ir, prieš pravedant ekskursiją po Vilnių ir išlydint namo, pakalbinome.

-          Sanderi, kaip jaučiatės pasiekęs Lietuvą?

-          Jaučiuosi puikiai. Vakar mane gatvėje sutiko vienas motociklininkas, pas jį pernakvojau, išbandžiau lietuviškus gėrimus. Šiandien, jau atsigavęs, ruošiuosi tęsti kelionę. Keistas jausmas, kai, išvažiavęs prieš pusmetį ir įveikęs per 30.000km, esi vos 1800km nuo namų. Pirmosiomis kelionės dienomis buvo sunku, tačiau dabar beliko sulaukti finišo.

-          Kas paskatino išsiruošti į tokią kelionę?

-          Nors esu IT sistemų specialistas, bet tuo pat metu esu ir nuotykių ieškotojas. Tai nuotykis, kurio nepamirši visą gyvenimą. Pusantrų metų su Marku planavome kelionę, ieškojome rėmėjų. Aš netgi išėjau iš darbo dėl šio žygio. Mongolija, Rusija, Kinija – visos šios šalys visada mane traukė.

-          Kas labiausiai sužavėjo?

-          Ko gero, Rusija, su visomis savo subtilybėmis. Pavyzdžiui, buvo mus sustabdę pareigūnai, ir, prieš nosį mojuodami nuotrauką su mano valstybiniu numeriu bei 143 km/h greičiu po ja, reikalavo pinigų. Keista, kai maniškis Grizzly maksimaliai išvysto tik 90 km/h… Nepamirštu ir Mongolijos… Paliekant šią šalį ir įvažiuojant į Rusiją, muitinėje teko praleisti net 5 valandas, tvarkant įvairius popierius, kurie niekam neįdomus. Pavėžinau vieną muitininką, ir šiaip ne taip pavyko išvengti dar 5 valandų prastovos.

-          O važiavimo sąlygos kokios?

-          Linksmiausia dalis laukė Mongolijoje, kur, jei atmintis manęs neapgauna, padangas buvome pradūrę bent 15 kartų. Tokie jau keliai. Tiksliau – bekelė. Nakvynės gamtoje, palapinėse. Žavinga, bet kartais ir baugu.

-          Kodėl baugu?

-          Baugu buvo Turkijoje. Ilgai su Marku ieškojome nakvynės vietos, kol aptikome tuščią lauką su centre augančiu medžiu. Sustojome, pradėjome pakuotis daiktus, kai prie mūsų priėjo keli vyrukai, ginkluoti automatais. Pasirodo, „kempingo“ vos neįsirengėme 150m nuo Turkijos karinės bazės. Bet buvome maloniai pakviesti į vidų, puodeliui kavos. Pamainos viršininkas ilgai juokėsi iš mūsų – kuomet mus aptiko naktinių žiūronų pagalba, aš „laisčiau“ tą vienintelį medį. Kaži kaip viskas būtų susiklostę, jei ne tik laistęs būčiau? (juokiasi)

-         Ką darysite su motociklu po kelionės?

-          Yamaha vadovybė Japonijoje norėtų mūsų motociklus matyti šlovbės muziejuje. Aš nesupykčiau, jei mainais gaučiau naują Grizzly. Tai idealus motociklas tokioms kelionėms.

-          Ar dar panašiai kelionei ryžtumėtės?

-          Tikrai taip. Tai gyvenimo nuotykis, bendravimas su visų kultūrų atstovais ir neišdildomi ispūdžiai. Vienintelis dalykas, ko dažniausiai trūksta – tai laikas. Pusmetis atostogų – ne kiekvienam. Beje, kitąmet planuoju su draugais keturračiais aplankyti ir Baltijos valstybes. Būtų smagu ilgėliau pavažinėti po Lietuvos bekelę, gimtojoje Olandijoje tokios pramogos neturime.

Palinkėję Sanderiui gero kelionės, išlydėjome jį iš miesto. Jums pateikiame kelias akimirkas iš sutiktuvių.

Kategorija : Keturračiai / Lietuvoje / Moto kelionės / Visos naujienos
Reitingas: 5.00 (Įvertino 5)

Komentarai:
Dainius 2010 10 25 | 22:32

“Vakar mane gatvėje sutiko vienas motociklininkas, pas jį pernakvojau, išbandžiau lietuviškus gėrimus” – tas motociklininkas tai Domas is “MOTOPRO” bendruomenes, aciu jam.

alanas 2011 10 28 | 19:01

vau


Žymos:

Prisijungimas

  • Artimiausi moto renginiai:
    • Anonsuojamų renginių nėra
Mažiausia degalų kaina:

Projekto draugai: